Mistrzostwa Świata Księży w Tenisie Ziemnym

W dniach od 1 do 3 sierpnia 2016 roku odbyły się w Żywcu Mistrzostwa Świata Księży w Tenisie Ziemnym. Turniej był rozgrywany na terenie ośrodka „Park Tenis Żywiec 1918”. Imprezie patronował prezydent RP Andrzej Duda. Fundacja BIT MASTERS, wraz z ks. prałatem Józefem Caputą była organizatorem tej wyjątkowej imprezy.

W dniach od 1 do 3 sierpnia 2016 roku odbyły się w Żywcu Mistrzostwa Świata Księży w Tenisie Ziemnym. Turniej był rozgrywany na terenie ośrodka „Park Tenis Żywiec 1918”. Imprezie patronował prezydent RP Andrzej Duda. Fundacja BIT MASTERS, wraz z ks. prałatem Józefem Caputą  była organizatorem tej wyjątkowej imprezy.
Zmagania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: open, +45, +55 i +65. Rozegrano także turniej pocieszenia oraz pojedynki deblowe. 
W kategorii open zwyciężył Daniel Waszek, franciszkanin pracujący we Włoszech. 
Zwycięzcą w kategorii +45 został ks. Jarosław Popławski, profesor KUL, kierownik Katedry Historii Duchowości. 
W deblu najlepsza okazała się para Nowotny/Zapotoczny, a w kategorii +55 ks. Andrzej Maczuga. 
Najwięcej radości uczestnikom turnieju oraz publiczności sprawiły rozgrywki w kategorii +65, ze względu na wspaniałą formę tenisowych seniorów. Triumfatorem został ks. Józef Mikołajczak.
Nagrody turniejowe wręczali poseł Kazimierz Matuszny,  starosta żywiecki Andrzej Kalata oraz burmistrz miasta Żywca, Antoni Szlagor.